symphony roster.
Violin I
Nanor Seraydarian, Music '24
Concertmaster
Jason Steiner, Computer Science '24
Associate Concertmaster
Jae Min Ahn, Biological Sciences '26
Lisa Yamaguchi, Industrial and Labor Relations '25
Yoongyu Heo, Computer Science '27
Angelina Chen, Statistics '27
Irene Hwang, Biological Sciences '25
Marena Elle Minelli, Biophysics Grad
Christina Bonarti, English & Psychology ‘26
Katelyn Ge, Biology and Society '25
Timothy Lin, Information Science ‘26
Joseph Klettner, Chemical Engineering ‘27
Violin II
Tairan Zhang, Information Science & Government '24
Principal
Dean Zhang, Biological Sciences & Computer Science ‘25
Assistant Principal
Freya Nangle, College Scholar Program & Psychology ‘25
Zovag Seraydarian, Economics ‘27
Jacqueline Cai, Computer Science '26
Kay McIlhenny, Biological Sciences '25
Leon Jiao, Computer Science ‘27
David Rha, Chemistry '26
Melinda Lin, Environment and Sustainability ‘27
Mira Lamble, Biological Sciences '27
Belle Beyer, Environment and Sustainability ‘24
Susi Varvayanis, Staff
Viola
Nicolas Guerra, Applied Math Grad
Principal
Riley Saxton, Environment and Sustainability ‘26
Assistant Principal
Lauren Kam, Computer Science ‘25
Matt Lamb, Chemistry Grad
Yoon Lee, Environment and Sustainability ‘27
Joseph Yoo, Applied Economies and Management ‘25
Dylan McIntyre, Computer Science ‘24
Sophia Wu, Chemical Engineering ‘27
Rikki Skoczen, Biology ‘26
Annika Robin, Biological Sciences ‘27
Nathan Frederick, Chemical Biology Grad
Cello
Andrew Wallace, Economics ‘24
Principal
Hazel Rivera, Aerospace Engineering Grad
Assistant Principal
Nick Brenner, Computer Science '26
Kieran Lucio-Belbase, Biology and Society '26
Tyler Petrillo, Mathematics & Computer Science '25
Christy Law, City and Regional Planning '27
Andrej Dovciak, Physics '25
Sophia Longcore, Nutritional Sciences ‘26
Austin Kwan, Chemical Engineering '24
Jonathan Scardon, Computer Science ‘26
James Koga, Computer Science ‘25
Jacob Seto, Computer Science '26
Bea Pence, Chemistry ‘24
Kaitlyn Lee, Biology and Society ‘25
Victoria Guan, Human Development ‘26
Frank Fang, Biological Engineering '26
Anna Cerosaletti, Environment and Sustainability '26
Igrainne Hill, Psychology & Music ‘27
Bass
Alexander Lu, Nutritional Sciences '27
Principal
Josh Pickup, Biology ‘25
Assistant Principal
Carter Knight, Chemical Engineering ‘27
Trevor Russin, Civil Engineering '25
Stewart J. Schwab, Faculty
Flute
Abigail Black, Hotel Administration '26 *
Laura Gong, Information Science '25 *
Cole Laudenslager, Industrial and Labor Relations ‘27
Kylie Kaneshige, Biomedical Engineering ‘27
Oboe
Sullivan Bailey-Darland, Physics Grad
Olivia Askowitz, Chemical Engineering ‘27
Clarinet
Richard Zhu, Mathematics & Computer Science '25 *
Cameron Xu, Biometry and Statistics '26 *
Angela Zhu, Computer Science ‘27
Bassoon
Aarya Tavshikar, Information Science '24 *
Isaac Dorio, Landscape Architecture '26 *
Horns
Liam Daly, Information Science & Economics ‘26 *
Tony Xu, Applied and Engineering Physics '24 *
Olivia Penick, Psychology '25 *
Shiv Goel, Information Science '26
Trumpet
Omeed Moini, Human Development '25
Eli Rethy, Economics & Music ‘27
Trombone
Ethan Wolff, Environment and Sustainability & Business '25
Xavier Panky, Animal Science '26
Emily Andersen, Biological Sciences ‘27
Percussion
Mihir Ranjan, Biological Sciences '24
Max Ma, Economics '25
Jonathan Henry, Economics & Music '26
* Rotating principals